Proste sposoby na walkę z cellulitem

Każda kobieta chce pięknie wyglądać, szczególnie latem. Wymaga to czasu, pieniędzy, poświęcenia, a czasem nawet bólu. „Cierp ciało co chciało” Prawdą jest, że wiele problemów z wyglądem jest skutkiem wcześniejszego zaniedbania lub nieprawidłowej pielęgnacji. A przecież lepiej zapobiegać niż leczyć. Ostatnio epidemią jest cellulit, skarży się na niego większość kobiet, a przecież wynika on ze złej diety i braku ruchu, więc w czym problem? Wystarczy zabrać się do pracy.
Istnieje kilka faz tej dolegliwości. Gdy cellulit jest widoczny po ujęciu skóry między palce, to faza pierwsza. Druga, gdy pomarańczowa skorka wychodzi na światło dzienne podczas stania. Natomiast trzecia, gdy grudki widoczne są podczas napinania mięśni. Faza czwarta jest nazywana leopardzią skórą, a gdy problem jest widoczny w każdej pozycji, to piąta faza. Oznacza to, że wcześniejsza pielęgnacja, może zmniejszyć ryzyko pogłębiania się kłopotu. Podstawą jest ruch, rower doskonale uruchamia uda. Warto więc choćby 2 razy w tygodniu wybrać się na przejażdżkę lub kilka minut dziennie poćwiczyć na podłodze tzw. rowerek. Można także skakać na skakance lub nawet siedząc na krześle napinać mięśnie, na przykład ustawiając nogi pod kątem prostym opierać cały ciężar na palcach, tak jakbyśmy chcieli na nich stanąć. Wskazane są także codzienne spacery. Każda forma ruchu jest dobra, a ćwiczenia przyniosą lepsze efekty, gdy uprzednio wmasujemy w problematyczne obszary odpowiedni balsam ujędrniający, antycellulitowy lub spalający tkankę tłuszczową. Także stosowanie preparatów jest niezbędne, samo wklepywanie pobudza krążenie. Warto też pokusić się o dokładniejsze masaże, pamiętając, by wykonywać je zawsze od dołu do góry, czyli w kierunku serca. Skórę można szczypać, ściskać, klepać, zrobi się czerwona, ale po pewnym czasie można bardzo dokładnie wyczuć grudki i starać się je rozbijać. Można wykonywać go specjalną rękawicą lub masażerami, szorstką gąbką, a nawet ssącym elementem butelki na mleko dla dzieci. Dobrym pomysłem jest też nastawianie prysznica naprzemiennie na zimną i ciepłą wodę, należy pamiętać by zakończyć zabieg chłodnym strumieniem. Podczas prysznica można też zastosować peeling zrobiony z kawy i żelu pod prysznic, wystarczy wmasowywać go kulistymi ruchami, pamiętając, by używać do tego tylko i wyłącznie dłoni, gąbka stałaby się bardzo brudna. Innym skutecznym sposobem na cellulit jest stosowanie masek. Na przykład mieszając 2 łyżki oliwy z olejkami: z jałowca, cytrynowym i lawendowym, po 3 krople każdego.
Najważniejsza w walce z pomarańczową skórką jest systematyczność. Oczywiście, istnieje mnóstwo kosmetyków mających pomóc w walce z problemem. W zaawansowanym stadium warto zaaplikować serum, zawsze można także skorzystać z usług salonów piękności, które zaproponują liczne zabiegi. Istnieje także terapia zimnem, ale nie nadaje się dla osób mających problemy z krążeniem. Pomocą mogą być także nutrikosmetyki, czyli tabletki, które mają za zadanie działać od wewnątrz. Najlepiej z cellulitem poradzą sobie masaże, zdrowe jedzenie (mało tłuszczu, słodyczy, a dużo wody mineralnej i czerwonej herbaty), ruch- najlepiej na świeżym powietrzu- i uśmiech, który zatuszuje nawet największe wady urody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *