PIĘKNE I ZADBANE CIAŁO JAK KLEOPATRA

Ci, co chcą mieć ciało jak Kleopatra, starają się dbać o nie, nie tylko poprzez domowe zabiegi, ale regularnie odwiedzają swoją kosmetyczkę. W starożytności Kleopatra, by słynąć z pięknego ciała, brała regularnie kąpiel w kozim mleku, które to sprawiało, że jej skóra była aksamitnie gładka oraz miękka.
W dzisiejszych czasach samo kozie mleko nie wystarczy by wyglądać po królewsku. Na szczęście zaś są gabinety kosmetyczne, które oferują spektrum możliwości. Zabiegi na ciało mają zazwyczaj działać antycellulitowo, detoksykująco, nawilżająco, ujędrniająco, wyszczuplająco lub relaksująco.
Wśród tych zabiegów znajdziemy taki, który pomoże zlikwidować lub zmniejszyć rozstępy. Rozstępy występują u kobiet po ciąży bądź po drastycznej zmianie wagi czy to przytyciu czy też schudnięciu w krótkim okresie czasu. Wyglądają jak szerokie białe bądź czerwone paski. Mogą się również pojawić z braku witaminy C oraz kolagenu w organizmie. Są bardzo ciężkie do usunięcia lub zmniejszenia. Przy czerwonych rozstępach należałoby je wpierw wybielić, przy czym będą pomocne kremy dostępne na rynku aptecznym. Smarowanie codziennie przez kilka miesięcy rozstępów powinno spowodować, że będą traciły na intensywności w kolorze i staną się białe. Następnym etapem jest laseroterapia w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Pomaga ona zmniejszyć rozstępy – nie jest bezbolesna, lecz skuteczna. Co prawda rzadko się zdarza, aby rozstępy całkowicie zniknęły, jednak zmniejszenie ich o ileś procent sprawia, że ciało znacznie lepiej się prezentuje.
Innym problemem – występującym natomiast tylko i wyłącznie u kobiet – jest cellulit. Tak zwana skórka pomarańczowa, gdyż przybiera identyczny kształt pomarańczy. Najczęstszymi obszarami objętymi cellulitem są uda, brzuch, pośladki. By go zwalczyć należy zastosować jednocześnie kilka terapii, zmienić dietę, wprowadzić więcej ruchu oraz poddać się zabiegom przeciw cellulitowi. Do takich zabiegów należą między innymi mezoterapia igłowa, gdzie przez cienkie igły są wprowadzane aktywne substancje mające na celu rozbijać tkankę tłuszczową nagromadzoną w zgrubieniach powodujących cellulit.
Abstrahując od profesjonalnych zabiegów, jeżeli chodzi o nawilżenie poza podstawową pielęgnacją można również znakomicie w domu zadbać o długotrwałe nawilżenie ciała. Najlepsza do tego jest oliwka dla dzieci, którą należy posmarować całe ciało, znakomicie nawilża natłuszcza oraz odżywia. Oliwkę należy zostawić na całą noc.  Nawet Kleopatra musiała dbać o swe ciało, dbajmy o nie i my.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *