NAJSKUTECZNIEJSZE SPOSOBY NA CELLULIT

Cellulit zwany pomarańczową skórką to zmora większości kobiet – tych, które walczą z nadwagą i tych, które nie walczą w ogóle ze zbędnymi kilogramami. Jest kilka skutecznych sposobów, by walka z cellulitem została wygrana.
Cellulit pojawia się w każdym wieku, a sprzyja mu przede wszystkim antykoncepcja, niezdrowa dieta i brak ruchu. Walka z cellulitem to prawdziwa wojna prowadzona na wielu frontach.
Pierwszy front to odpowiednia dieta, która wyeliminuje złe nawyki żywieniowe. Z diety powinno się wyeliminować produkty zawierające nadmierną ilość soli np. mieszanki gotowych przypraw. Cellulitowi sprzyja też alkohol, słodkie napoje (np. soki), spożywanie dużych ilości czerwonego mięsa. Aby się go pozbyć należy jeść ryby, pić wodę mineralną, wzbogacić posiłki w warzywa i owoce, takie jak wiśnie, maliny, żurawina, jagody, borówki, pomarańcze, pomidory, szpinak i marchew. Duża zawartość antyoksydantów, minerałów i błonnika wspomaga bowiem walkę z cellulitem. Można też stosować odpowiednie suplementy diety.
Drugi front wali z cellulitem to kosmetyki antycellulitowe. Na rynku takich specyfików (kremy, balsamy, mleczka) jest wiele. Najskuteczniejsze są te, które zwalczają przyczynę powstawania skórki pomarańczowej, a nie jej skutki. Ważna jest więc zawartość składników przyspieszających spalanie tłuszczu, substancji usprawniających krążenie oraz wzmacniających i uszczelniających kruche ściany naczyń włosowatych. Krem powinien zawierać kofeinę, L-karnitynę, wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, ekstrakt z alg morskich lub ekstrakt z arniki. Są to bardzo efektywne składniki do walki ze skorka pomarańczową. Kremy należy aplikować regularnie, kilka razy dziennie, stosując jednocześnie delikatny masaż skóry przy pomocy specjalnych rolek. Istotną sprawą jest tu bowiem pobudzenie krążenia, a przez to ułatwienie wchłaniania się dobroczynnych składników w głąb skóry.
Body-wrapping, czyli peeling. Najlepiej zabiegi wykonywać pod okiem specjalisty, w gabinecie dermatologicznym lub SPA, ale wiadomo, takie zabiegi są kosztowne. Dlatego też przynajmniej raz w tygodniu należy stosować peeling w domu przy pomocy znanych i dostępnych składników np. kawy, która jest bogata w kofeinę, a jak wiadomo kofeina pomaga w spalaniu tłuszczu. Ważne jest, żeby po takim zabiegu (najlepiej jeszcze z całą zawartością maski) schować się na kilkadziesiąt minut pod ciepły koc. Temperatura pomaga lepiej wchłaniać dobroczynne substancje.
Nie można też zapominać o ruchu, zwłaszcza o takim, który wzmacnia dolne partie ciała – np. jazda na rowerze, nordic-walking, bieganie, szybki spacer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *