Cellulit dla ciężkich nóg

Cellulit, inaczej nazywany też skórką pomarańczową stał się prawdziwą zmorą kobiet XXI wieku. Obecnie schorzenie to dotyka nawet młodych, wysportowanych dziewcząt i dziś już niewiele ma wspólnego z nadwagą.
Ogólnie uważa się, iż skórka pomarańczowa polega na nieprawidłowym rozmieszczeniu pod skórą tkanki tłuszczowej. Pojawiają się wówczas podskórne grudki, które wyglądają bardzo nieestetycznie. Ale to tylko niewielki problem, najgorsze są bowiem ciężkie nogi. Cellulit występuje zazwyczaj na pośladkach, udach oraz łydkach, a jego nadmiar prowadzi w konsekwencji do uczucia ciężkich nóg. Zdarzają się również dolegliwości bólowe, gdyż zaawansowana skórka pomarańczowa może powodować nieprzyjemne odczucia. Zauważa się to zwłaszcza w czasie dotyku, w szczególności uścisku. Warto zwrócić uwagę również na to, iż wystąpienie cellulitu jest związane bezpośrednio ze zbyt dużą ilością wody w organizmie. Wspominane już, podskórne grudki tłuszczu mogą być jednocześnie wypełnione wodą. Ta odmiana nazywana jest fachowa cellulitem wodnym. Zwłaszcza ona powoduje ciężkie nogi, ponieważ odczuwa się zbyt duże obciążenie. Nawet szczupłe kobiety cierpiące z powody skórki pomarańczowej skarżą się na opuchliznę oraz nieprzyjemne obrzęki nóg.
Aby sobie pomóc i nieco ulżyć warto zastosować kremy lub żele, których celem jest wyeliminowanie skórki pomarańczowej. Mają one też działanie chłodzące, co szybko przyniesie nam ulgę. Dobrym pomysłem są również zimne prysznice oraz masaże. Trzeba zapomnieć o gorących i długich kąpielach, ponieważ wzmagają one jedynie wzrost skórki pomarańczowej i powodują gorsze samopoczucie związane z ciężkimi nogami. W aptekach dostępne są tabletki antycellulitowe, powinno stosować się je jednak tylko w ostateczności, za zgodą i pod stałą kontrolą lekarza pierwszego kontaktu bądź też dermatologa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *