BODY WRAPPING, CZYLI SKUTECZNA(?) WALKA Z CELLULITEM

BODY WRAPPING, CZYLI SKUTECZNA (?) WALKA Z CELLULITEM

Walka z cellulitem to bolączka wielu kobiet. Na rynku są dostępne miliony środków zwalczających cellulit, ale czy na pewno są one skuteczne i warte tego, aby wydawać na nie ogromne sumy pieniędzy?

Wielu specjalistów ds. odchudzania i walki z cellulitem twierdzi, że jedną z najlepszych metod walki z przypadłością XXI wieku jest właśnie body wrapping, czyli owijanie folią i masaż bańkami chińskimi.

Większość salonów oferuje takie zabiegi w cenie, za którą każda z nas można kupić markowy specyfik na cellulit plus 50 metrową folię przeznaczoną specjalnie do body wrappingu, dlatego też ta przyjemność zupełnie nie opłaca się wielu paniom.

Opinie specjalistów są jednomyślne, że zabieg, który zafundujemy sobie w salonie prawie w ogóle nie różni się tym, który równie dobrze można samemu zrobić w domu, wykorzystując samodzielnie zakupione produkty, jednocześnie nie wydając niebagatelnej ilości pieniędzy.

Metodą, która cieszy się większym zainteresowaniem jest jednak owijanie folią, ponieważ w większości opinii masaż bańką chińską powoduje powstawanie siniaków, które źle prezentują się na gołych nogach.

Aby wykonać taki zabieg należy zakupić krem wyszczuplająco – antycellulitowy, według opinii najlepiej z wyciągiem z cynamonu, kofeiny i zielonej herbaty oraz folię do body wrappingu (może być też zwykła folia do żywności). Należy dokładnie posmarować miejsca, które narażone są na występowanie cellulitu (uda, pośladki, brzuch) i zawinąć się „szczelnie” folią. Następnie położyć się na 30 minut pod kołdrą i kocem, a po minionym czasie odwinąć folię i opłukać się pod prysznicem.

Według opinii wielu kobiet zabieg ten jest bardziej skuteczny, kiedy zamiast kładzenia się pod kołdrę pójdziemy na 30 minut na szybki spacer z kijkami albo na bieżnię. Skóra, która jest owinięta folią wydali więcej potu, więc jednocześnie spali więcej tłuszczu. Bardzo ważna jest tutaj konsekwencja, ponieważ jeśli poprzestaniemy na kilku zabiegach nie będzie rezultatów, lub te, które osiągnęłyśmy dotychczas wrócą do poprzedniego stanu. Także, zabieramy się do pracy drogie panie!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *