SZYBKA REDUKCJA CELLULITU

W przeciwieństwie do popularnych opinii na temat pojawiania się cellulitu jako skutku szybkiego schudnięcia albo tycia, prawdziwa przyczyna kryję w niezdrowym trybie życia. Niezdrowe odżywianie się, ciągłe życie w stresie, palenie, picie kawy i brak jakichkolwiek ćwiczeń zaburza równowagę hormonalną w organizmie.

Skórka pomarańczowa jest poważnym problemem estetycznym i wpędza w kompleksy nawet 90% kobiet. Jeszcze 30-40 lat temu było to zupełnie nieznane zjawisko, a w naszych czasach pojawia się już u młodych dziewczyn. Najczęściej możemy go zauważyć na udach, biodrach, pośladkach, brzuchu, a nawet na ramionach. Jego występowanie nie jest zależne od wieku. W ogromnej większości dotyczy kobiet, ale rzadko zdarza się też u mężczyzn.

Kobieca skóra różni się tym od męskiej, że o wiele łatwiej odkłada się w niej tłuszcz. Jego cząsteczki kształtują się w nieregularne grudki, które mogą zwiększać swoją wielkość. Wraz powiększaniem się ich, zostaje spowolnione krążenie krwi. Skutkiem tego spada temperatura ciała i zostaje naruszony metabolizm. Istnieje wiele metod leczenia cellulitu, bardzo ciężko jest go całkowicie wyeliminować. Czasami nawet nowoczesne i drogie zabiegi bywają niezbyt skuteczne. Bez nadzoru specjalisty, leczenie może być niebezpieczne, obciążyć organizm i system immunologiczny. Udowodniono, że wygląd skóry i jej zmiany, zwykle są znakiem tego, że coś jest nie tak wewnątrz organizmu.

Jednakże, dzięki stosowaniu różnych metod możemy osiągnąć całkiem dobre rezultaty w walce z cellulitem. Już kilkadziesiąt lat pracuje się nad znalezieniem bezbolesnej technologii, która pomoże się pozbyć tego problemu. Nie jest potrzebna interwencja chirurgiczna, zabiegi w gabinetach zwykle polegają na masażu specjalnym urządzeniem, który jest kombinacją działania próżni i lasera.

Szybciej poradzimy sobie ze skórką pomarańczową jeśli zaatakujemy ją z kilku stron. Możemy w ten sposób osiągnąć widoczne efekty, nawet jeśli nie stać nas na profesjonalne zabiegi. Jak wiadomo, jesteśmy tym co jemy. Podstawą pięknego wyglądu jest zdrowa dieta. Codziennie należy jeść świeże owoce i warzywa, zwiększmy ilość spożywanych grejpfrutów, jabłek, pomidorów. Ograniczmy do minimum słodycze i słone przekąski.

Świetne działanie ujędrniające ma kawowy peeling do ciała. Możemy go zrobić same w domu, wystarczy sama kawa sypana, ale można dodać do niej także nieco soli albo cynamonu. Już po pierwszym użyciu poczujecie rezultaty. Dodatkowo, skóra po takim zabiegu lepiej wchłonie kosmetyki wspomagające walkę z cellulitem. To chyba najłatwiejszy sposób zredukowania go. Po kąpieli i tak używamy jakiegoś balsamu, dlaczego więc okolic ud i brzucha nie posmarować takim, który je ujędrni. Będąc pod prysznicem albo podczas każdej innej wolnej chwili w ciągu dnia, wykonujmy masaż ud. Delikatnie uciskajmy skórę, pomoże to rozbić złogi tłuszczu.

Jeśli do tego wszystkiego dodamy jeszcze kilka minut aktywności fizycznej dziennie, możemy spodziewać się widocznych rezultatów już po kilku dniach, a na pewno tygodniach. Nie zapominajmy jednak, że problem ten dotyczy wielu kobiet i możemy się go nigdy nie pozbyć w 100%. Zmiana diety i ćwiczenia przyczynią się za to, nie tylko do redukcji skórki pomarańczowej, ale także do poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *